Przejdź do treści

Stypendia

Stypendia

Kto może otrzymać stypendium specjalne?

Student posiadający orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, który nie ukończył dotąd żadnych studiów. Stypendium dla osób niepełnosprawnych nie przysługuje po ukończeniu pierwszego kierunku studiów, z wyjątkiem sytuacji, gdy student kontynuuje studia po ukończeniu studiów pierwszego stopnia w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego, jednakże nie dłużej niż przez okres trzech lat.

 

Student może otrzymać stypendium dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym kolejnym kierunku studiów, jednak nie dłużej niż przez okres 6 lat. Zasady te obowiązują niezależnie od kierunku, wydziału i uczelni, na której odbywane są studia.

 

Czy stypendium jest uzależnione od wysokości dochodów?

Nie, stypendium to nie jest uzależnione od wysokości dochodów. Wymogiem uzyskania jest posiadanie ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz złożenie wniosku.

 

Jak złożyć wniosek

Wypełnij i zatwierdź formularz w systemie USOS.
Wypełniony i zatwierdzony wniosek wydrukuj i dostarcz wraz załącznikami (kopią orzeczenia) do Biura Obsługi Studenta na swoim wydziale.

 

Jakie załączniki należy dołączyć do wniosku?

Kserokopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

 

Jaka jest wysokość stypendium?

Wysokość stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych na każdy rok akademicki zostaje ustalona przez Rektora i uczelniane organy samorządów studenckiego i doktoranckiego na podstawie wielkości funduszu stypendialnego, liczby wniosków oraz innych ustawowych wydatków funduszu (stypendium socjalne).