Przejdź do treści

Zrzeszenie Ad Astra

Zrzeszenie Ad Astra

O zrzeszeniu

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM Ad Astra jest organizacją studencką, funkcjonującą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działa w sposób aktywny na rzecz studentów i studentek z niepełnosprawnościami poprzez organizację licznych wydarzeń, wyjazdów, spotkań integracyjnych i warsztatów.

Przed rozpoczęciem każdego roku akademickiego Zrzeszenie współorganizuje Spotkania Adaptacyjne dla studentów i studentek pierwszego roku, by wdrożyć ich w uczelniane życie. Podczas spotkania trwającego kilka dni studentom i studentkom zostają przekazane kompleksowe informacje na temat systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami na UAM, miejscach zajęć oraz ważnych punktach informacyjnych.

 

 

„Ad Astra” wraz ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Biurem Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami oferuje liczne aktywności skierowane dla osób z niepełnosprawnościami w ciągu całego roku akademickiego. Są to wyjazdy szkoleniowe, na których poruszane są różne tematy, rajdy rowerowe, czy obozy sportowo-rekreacyjne. Stałym punktem w kalendarzu organizacji jest Letnia Szkoła Języka Angielskiego.

 

Zrzeszenie prowadzi liczne warsztaty i szkolenia, pozwalające zdobywać nową wiedzę i umiejętności, oraz rozwijać zainteresowania. Przykładem takich wydarzeń są warsztaty artystyczne, szkolenia: z zarządzania sobą w czasie, efektywnego uczenia się, czy radzenia sobie ze stresem.

W roku akademickim 2022/2023 Zrzeszenie wraz z Biurem Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami zrealizowało wyjazd szkoleniowo-sportowy do Mszczonowa, który znajduje się pod Warszawą.
Studenci i studentki uczestniczyli w szkoleniu, by później móc wykorzystać nabytą wiedzę podczas aktywności, jaką jest nurkowanie. Członkowie i członkinie zrzeszenia spotykają się również na turniejach bilardowych, bowlingowych oraz wieczorach planszowych i filmowych, mających bardziej rekreacyjny charakter.

Organizowane są również spotkania wewnętrzne, by wymieniać poglądy, podtrzymywać przyjaźnie oraz na bieżąco wspierać siebie nawzajem. „Ad Astra” stawia na bezpośredni kontakt i rozmowę w celu rozwiązania wszelkich problemów i niedogodności. Zrzeszenie jest organizacją aktywnie działającą na rzecz studiujących osób z niepełnosprawnościami przez cały rok!

W listopadzie 2021 roku Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Ad Astra otrzymało prestiżową nagrodę Pro Juvenes przyznawaną przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej w kategorii Studenckie Koło Naukowe.

 

  • Masz dość biernego czasu w chwilach wolnych od zajęć?
  • Chcesz robić coś kreatywnego, ale nie wiesz, co miałoby to być?
  • Chcesz poznać niesamowitych ludzi i nawiązać nowe, wyjątkowe przyjaźnie?
  • Chcesz zebrać doświadczenie?
  • Chcesz spełniać swoje marzenia i być szczęśliwym człowiekiem?

 

To wszystko jest możliwe!

 

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra” zaprasza do włączenia się w niesamowitą działalność.

Nasze zrzeszenie skupia osoby z niepełnosprawnościami oraz ich przyjaciół. Każdego roku robimy niesamowite rzeczy: zbieramy doświadczenie, spełniamy marzenia, spotykamy się, by wspólnie spędzić czas. Jeździmy po całej Polsce spotykając się z osobami z innych uczelni i dzieląc się doświadczeniem naszego życia. Nie chcemy być bierni na studiach - pragniemy ten czas wykorzystać do maksimum!

Dołącz do nas, a przekonasz się, że działalność w ramach Uniwersytetu jest wspaniała i daję wiele
satysfakcji.