23.08.2024

Klub Świadomej Młodzieży w BWON

Na zdjęciu grupa 19 osób podczas spotkania Klubu Świadomej Młodzieży w BWON

Dnia 21 sierpnia pracownicy Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami spotkali się z członkami Stowarzyszenia ProFUTURO zrzeszającego osoby ze spektrum autyzmu z Poznania oraz okolic, jak również ze specjalistami oferującymi im różnorodne formy wsparcia.

Podczas spotkania, młodzi dorośli mieli okazję zadawać pytania dotyczące ewentualnych form pomocy, jakie mógłby im zaoferować Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jako przyszłym studentom, rozwiać swoje wątpliwości i obawy a niektórzy mieli sposobność opowiedzenia o swoich doświadczeniach w studiowaniu.

Pracownicy Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami mogli poznać potencjalnych, przyszłych kandydatów na studia, porozmawiać o ich potrzebach i możliwościach. Dzięki rozmowie udało nam się wspólnie wygenerować kolejne pomysły efektywnego wspierania osób ze spektrum autyzmu na naszym Uniwersytecie, stworzyć przyjazną przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń a pracownicy Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami mieli okazję poznać ambitnych młodych ludzi, którzy być może niebawem zagoszczą w murach UAM 😊

dr Dorota Dolata

Zdjęcie Doroty Dolaty