28.10.2024
Podsumowanie XVII konferencji The European Society for the Study of English
W dniach 26-30 sierpnia 2024r., dzięki wsparciu BWON UAM, wzięłyśmy udział w XVII konferencji ESSE, która odbyła się na Uniwersytecie Lozańskim.
The European Society for the Study of English (ESSE) powstało w Rzymie w 1991 r., aby promować literaturę, kulturę i nauczanie języka angielskiego wśród akademickich ośrodków.
Od lat integralną częścią ESSE jest seminarium poświęcone dydaktyce nauczania języka angielskiego osób G/głuchych i słabosłyszących oraz o dodatkowych potrzebach edukacyjnych, na które przyjeżdżają członkowie i członkinie międzynarodowej grupy badawczej, założonej przez Profesor Ewę Domagałę – Zyśk z KULu.
W tym roku, wśród 60 seminariów, wykładów plenarnych i innych naukowych wydarzeń, odbył się niezwykle ciekawy panel edukacyjny, którego tematami były między innymi: rola, znaczenie i zagrożenia AI w nauczaniu języka angielskiego.
ESSE to przede wszystkim spotkania formalne służące wymianie cennych treści, które pomagają modyfikować i wzbogacać nasze zajęcia, ale to również miejsce spotkań nieformalnych w których uczestniczą światowi naukowcy, wykładowcy i organizatorzy konferencji ESSE.
Autorki wpisu: Anna Nabiałek, Marta Rudnicka. MPNJO SJ UAM