23.07.2024

Wnioskowanie o miejsce w domu studenckim w roku 2024/2025

Na zdjęciu dom studencki meteor.

Witaj, nowy studencie!

Rozpoczęcie studiów to wyjątkowy czas pełen nowych wyzwań i niezapomnianych chwil. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ważnych informacji związanych z wnioskowaniem o miejsce w domu studenckim. Możesz ubiegać się o miejsce w ramach procedury wnioskowania 2 lub 3.

Wnioskowanie nr 2 – dla osób, których konta w systemie USOS zostaną utworzone do 19 sierpnia 2024

1. 7 sierpnia (00:01) – rozpoczęcie składania wniosków w systemie USOSweb
  2. 19 sierpnia (23:59) – zakończenie składania wniosków w systemie USOSweb
  3. do 23 sierpnia – poprawianie wniosków przez osoby, którym cofnięto do poprawy wniosek lub/i oświadczenie o dochodach
  4. do 26 sierpnia – weryfikacja i akceptacja wniosków (przyjmowanie do rozpatrzenia)
  5. do 27 sierpnia – systemowe rozpatrzenie wniosków
  6. do 3 września – potwierdzanie w systemie USOSweb przyjęcia przydziałów
    Osobie, która nie potwierdzi przyjęcia przydziału w systemie USOSweb, zostanie dnia 4 września 2024 roku odebrane przydzielone miejsce.
  7. 4 września – systemowe odrzucenie niepotwierdzonych przydziałów
  8. do 11 września – rezygnacja w systemie USOSweb z wcześniej potwierdzonego przydziału

Wnioskowanie nr 3 – dla osób, których konta w systemie USOS zostaną utworzone do 17 września 2024

1. 12 września (00:01) – rozpoczęcie składania wniosków w systemie USOSweb
  2. 20 września (23:59) – zakończenie składania wniosków w systemie USOSweb
  3. do 23 września – poprawianie wniosków przez osoby, którym cofnięto do poprawy wniosek lub/i oświadczenie o dochodach
  4. do 26 września – weryfikacja i akceptacja wniosków (przyjmowanie do rozpatrzenia)
  5. do 27 września – systemowe rozpatrzenie wniosków
  6. do 1 października – potwierdzanie w systemie USOSweb przyjęcia przydziałów
    Osobie, która nie potwierdzi przyjęcia przydziału w systemie USOSweb, zostanie dnia 2 października 2024 roku odebrane przydzielone miejsce.
  7. 2 października – systemowe odrzucenie niepotwierdzonych przydziałów
  8. do 7 października – rezygnacja w systemie USOSweb z wcześniej potwierdzonego przydziału

Podczas rozpatrywania wniosków uwzględniane są następujące kryteria:

1. sytuacja materialna,
  2. sytuacja zdrowotna (przede wszystkim orzeczenie o znacznej niepełnosprawności),
  3. odległość miejsca stałego zamieszkania od siedziby Uczelni,
  4. sytuacja socjalna (rodzinna).

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat domów studenckich, na stronie domy studenckie.

Pozdrawiamy 🙂

Zespół BWON UAM